Достапни линкови

Погребални церемонии за загинатите во протестите во Сирија


од протестите во петокот
Жителите на градот Дара во југот на Сирија денеска се подготвуваат за нова серија насилства додека анти-владините демонстранти се организираат за погребување на жртвите од немирите во петокот. Најмалку 22 лица загинаа во судирите со вооружените сили во центарот на градот и околните села. Продавниците во Дара се затворени а улиците се празни во очекување на нови инциденти.
XS
SM
MD
LG