Достапни линкови

Верски лидер убиен во Дагестан


Познат имам кој ги обесхрабруваше младите од учество во исламски милитаризам беше убиен во руската република Дагестан. Магомед Саипутдинов беше застрелан од автоматско оружје ноќеска во градот Кизлиар, близу чеченската граница. Тој е шести верски лидер кој е убиен во изминативе година дена.
XS
SM
MD
LG