Достапни линкови

Израелските сили убиле командант на Хамас


Во израелски воздушен напад врз едно возило во јужниот дел на Појасот Газа бил убиен командант на Хамас, јавуваат новинските агенции, повикувајќи се на палестински извори. Засега нема потврда од израелска страна дека таков напад бил извршен. Седумнаесетмина палестинци биле убиени во воздушни напади откако во четвртокот граната истрелана од територијата под контрола на Хамас погоди еден школски автобус при што биле рането едно момче.
XS
SM
MD
LG