Достапни линкови

Пацоли наименуван за вице-премиер


Поранешниот претседател на Косово, Беџет Пацоли денеска е наименуван за прв потпретседател на косовската Влада. Пацоли во ресорот потпретседател, согласно одлуката на премиерот Хашим Тачи, ќе работи на меѓународните односи со цел да се обезбедат нови признанија за Косово и привлекување на странските инвестиции. Пацоли беше претседател на Косово 35 дена.
XS
SM
MD
LG