Достапни линкови

Повторно анти-владини протести во Сирија


Во неколку градови во Сирија денеска повторно избувнале анти-владини протести. Според некои агенции, безбедносните сили се судриле со демонстрантите во градот Дара, а има и непотврдени информации дека три лица загинале. Во близина на главниот град Дамаск се слушале истрели.
XS
SM
MD
LG