Достапни линкови

НАТО не се извинува за нападот врз тенк на либиските бунтовници


НАТО одби да се извини за воздушниот напад врз тенкови на бунтовниците во Либија, објаснувајки дека ситуацијата на теренот е многу конфузна. Претставник на НАТО денеска во Брисел изјави дека Алијансата нема информации оти бунтовниците во Либија имаат тенкови.
XS
SM
MD
LG