Достапни линкови

Хамас прогласи примирје со Израел, по серијата насилства


Палестинските милитанти во Појасот Газа се согласиле на примирје во рамките на напорите да запре спиралата на насилства со Израел, соопшти Хамас. Безбедносните сили на Хамас изјавија денеска дека израелски авиони бомбардирале тунели за шврец во јужниот дел на Газа, а пребарувале и куќи во источна Газа. Вчера анти-тенковски проектили, истрелани од Газа, погодиле еден училишен автобус во јужен Израел, при што две лица биле повредени.
XS
SM
MD
LG