Достапни линкови

ЕУ ќе расправа за барањето на Португалија за финансиска помош


Министрите за финансии на Европската Унија денеска ќе расправаат за пакетот финансиска помош за Португалија во износ од 70 милијарди евра. Формалното барање Португалија го поднесе вчера, и по Грција и Ирска, е трета земја членка на Европската Унија која бара финансиска помош за излез од должничката криза.
XS
SM
MD
LG