Достапни линкови

Европската делегација денеска во Сараево и Подгорица
Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо и европскиот комесар за проширување Штефан Филе денеска ќе ја посетат БИХ и Црна Гора во рамки на посетата на земјите од Западниот Балкан .Тие со членовите на претседателството на БИХ ќе разговараат за клучните прашања во контекст на односите на БИХ и ЕУ како и реформата на патот на европската интеграција Делегацијата на ЕУ потоа ќе отпатува во Подгорица каде што ќе разговара со премиерот на Црна Гора Игор Лукшиќ и претседателот Филип Вујановиќ. Европската делегација вчера беше во Загреб а утре ќе биде во Македонија.
XS
SM
MD
LG