Достапни линкови

Претседателката на Косово верува во успех на дијалогот со Србија.Косовското Собрание синоќа уште во првиот круг ја избра Атифет Јахјага за претседател на Косово. За изборот на Јахјага гласаа 80 пратеници, десетмина гласаа за нејзината противкандидатка Сузана Новобрдалиу, додека десет гласaчки ливчиња беа неважечки.Новата претседателка на Косово Јахјага во својот прв говор кажа дека верува во успехот на дијалогот со Белград.
XS
SM
MD
LG