Достапни линкови

Крајниот термин за договор за буџетските прашања во САД изминува


Американскиот претседател Барак Обама одржа разговори со лидерите на Конгресот за буџетските прашања. Демократите и републиканците имаат разлики во своите ставови околу кратењата на федералниот буџет. Крајниот термин за постигнување договор е петок. Демократите не се оптимисти дека ќе биде пoстигнат договор до крајниот термин.
XS
SM
MD
LG