Достапни линкови

Тадиќ денеска разговара со СаркозиПретседателот на Србија Борис Тадиќ ќе разговара денеска во Париз со францускиот претседател Николас Саркози. Најавено е дека Тадиќ и Саркози ќе потпишат договор за стратешко партнерство на двете земји. Претседателот на Србија е во тридневна посета на Франција која ја завршува денеска.
XS
SM
MD
LG