Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачноВремето во Македонија ќе биде облачно со умерен до засилен ветер од северен правец. Во северните и западните делови од земјава повремено ќе биде значително облачно со услови за локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 16 до 23 степени.Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 19 степени.
XS
SM
MD
LG