Достапни линкови

Ракетен напад од појасот Газа погоди училиште во југот на Израел


Антитенковски ракети биле испукани кон Израел од појасот Газа денеска. Ракетите удриле во училиште во југот на земјата, при што две лица биле повредени, соопштија израелските власти. Израелскиот министер за одбрана изјави дека наредил брза реакција на војската и ја обвини милитантската група Хамас за нападот. Палестинците пак, тврдат дека изралекси тенкови пукале преку границата, при што загинал 50 годишен маж а седуммина биле повредени.
XS
SM
MD
LG