Достапни линкови

Земјотрес во Мексико, нема информации за жртви


Земјотрес со сила од 6,5 степени според Рихеровата скала го погоди Мексико денеска, потврдија тамошните власти. За сега нема информации за жртви и штети во потресот кој го потврдија и американските власти. Епицентарот е одреден на 630 километри југоисточно од главниот град. За сега нема опасност од цунами бранови, соопштија од пацифичкиот центар за тревожење.
XS
SM
MD
LG