Достапни линкови

Бан ки Мун на разговори во Вашингтон


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун
Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун денеска е во Вашингтон на разговори со американскиот државен секретар Хилари Клинтон за повеќе светски прашања, е соопштено во седиштето на Светската организација во Њујорк. Тој последен пат беше во Вашингтон во февруари годинава на разговори со претседателот Барак Обама за ситуацијата во Либија.
XS
SM
MD
LG