Достапни линкови

Победа на Барселона и Манчестер Јунајтед


Тимот на Барселона е блиско до полуфиналето во Лигата на шампионите откако убедливо го совлада Шахтјор на Камп Ноу со 5-1. Головите ги постигнаа Иниеста, Алавеш, Пике, Кеита и Чави, а единствениот за гостинскиот тим беше на Ракитски. Манчестер Јунајтед на Стемфорд Бриџ го победи Челзи со 1-0. Единствениот гол во мечот го постигна Вејн Руни по асистенција од Рајан Гигс.
XS
SM
MD
LG