Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Се уште ќе дува умерен до засилен северен ветер. Поради намалување на оболачноста, утринската температура ќе биде за неколку степени пониска и ќе се движи од нула до осум, а дневната ќе биде во пораст и ќе се движи од 13 до 20 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен сверен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 16 степени.
XS
SM
MD
LG