Достапни линкови

Приведен фудбалер со 162 килограми хашиш


илустрација
Професионален фудбалер од Литванија беше уапсен денедска на германско – холандската граница поради поседување на 162 килограми хашиш, јави новинската агенција АФП. Дрогата, која има улична вредност од 1,3 милиони евра била спакувана во кеси од кафе. Станува збор за обид за шверцување на рекордна количина на опијат преку границата меѓу двете земји. Фудбалерот, чие име не се соопштува, се наоѓа во притвор и се соочува со можна затворска казна во времетраење од седум години.
XS
SM
MD
LG