Достапни линкови

Шест нови дисциплини во Зимските олимписки игри во Сочи


Меѓународниот олимписки комитет го потврди додавањето на шест нови дисциплини на претстојните Зимски олимписки игри во рускиот град Сочи во 2014 година. Меѓу новите дисциплини се тимско уметничко лизгање, женски скијачки скокови и штафета. Одлуката за додавање на нови дисциплини следи по извештајот на Комисијата за олимписка програма и Извршниот комитет во Алкаоулко кој беше објавен во октомври минатата година.
XS
SM
MD
LG