Достапни линкови

Кралот на Јордан во работна посета на Русија


Архива: Од посетата на Димитриј Медведев во Јордан
Кралот на Јордан Абдула Втори денеска е во работна посета на Русија. Монархот ќе се сретне со претседателот Димитриј Медведев и премиерот Владимир Путин на разговори за немирите во арапскиот свет, како и за перспективите за продолжување на мировните преговори меѓу Палестинците и Израел. Од Руската влада информираа дека претседателот утре ќе се сретне со кралот.
XS
SM
MD
LG