Достапни линкови

Британскиот суд ќе разгледува жалба на Џулиан Асанж


Џулијан Асанж
Британскиот врховен суд во Јули го закажа разгледувањето на жалбата на основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж , по пресудата за екстрадиција во Шведска за сексуални деликти. Сослушувањето по жалбата е закажано на 12 Јули годинава. Судијата претходно ги одби аргументите на адвокатите на основачот на интернет порталот, кои тврдеа дека Асанж нема да добие фер судење во Шведска.
XS
SM
MD
LG