Достапни линкови

САД и Русија договориле набавка на воени хеликоптери за Авганистан


илистрација
Соединетите американски држави и Русија официјализирале договор за добавување на 21 руски хеликоптери марка МИ 17 во Авганистан, јавија медиумите. Рускиот весник „Комесаријат“ пишува дека специјалниот претставник на Германија во земјата како и шефот на воздушните сили на Авганистан го потврдиле потпишувањето на договорот кој, според информациите на медиумот, на Русија ќе и донесе прилив од 367,5 милиони долари.
XS
SM
MD
LG