Достапни линкови

Двајца повредени во хеликоптерска несреќа во Турција


илустрација
Двајца пилоти се повредени денеска при уривање на цивилен хеликоптер во западниот дел на Турција. Турските медиуми објавија дека хеликоптерот се урнал во близина на градот Бурса, а авиоинженерот останал неповреден. Засега нема подетални информации за инцидентот. Локалните власти соопштија дека спасувачките екипи се обиделе да стигнат до урнатиот хеликоптер, меѓутоа реонот бил непристапен поради облакот од чад.
XS
SM
MD
LG