Достапни линкови

НАТО возврати на напад на милитанти во Џалалабад


Кампот Феникс во Кабул
НАТО соопшти дека возвратил на нападот на милитантите врз една од базите во источен Авганистан при што биле убиени најмалку 7 напаѓачи. Нападот бил извршен врз база во предградие на Џалалабад а меѓу силите на НАТО нема жртви.
XS
SM
MD
LG