Достапни линкови

Времето денеска променливо и посвежо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и со умерен, а на места засилен, северен ветер, што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура се движи од два до 10, а дневната ќе биде од 10 до 17 степени.
Во Скопје и околината слично време. Утринската температура се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 14 степени.
XS
SM
MD
LG