Достапни линкови

Африканската унија ги осуди странските интервенции


Претседателот на Африканската унија ги осуди странските воени интервенции во Либија и на Брегот на слоновата коска. Теодоро Обианг Нгуема во Женева изјави дека „на Африка не и е потребно странско влијание“. „Африканските проблеми не можат да се решат од европска, американска или азиска перспектива“ рече претседателот на Унијата.
XS
SM
MD
LG