Достапни линкови

Прв извоз на нафта од Либија под надзор на бунтовниците


Танкер за нафта се очекува да пристигне на либијското крабрежје денеска за првиот извоз на нафта под надзор на анти-владините бунтовници во земјата. За сега не се знае кој ја нарачал нафтата. Извозот на „црното злато“ од северноафриканската земја драстично се намали откако приврзаниците на опозицијата се побунија против режимот на Муамар Гадафи. Се шпекулира дека денешниот извоз ќе заврши во Катар.
XS
SM
MD
LG