Достапни линкови

Најавени нови анти - владини протести во Сирија


Организаторите на анти-владините протести во Сирија повикаа на нови демонстрации во чест на загинатите во интервенцијата на безбедносните сили. Како што е пренесено преку Фејсбук, демонстрациите треба да започнат од денеска и тоа во периферните крајбрежни градови. Според опозиционите активисти, во нередите во Сирија загинале над 130 луѓе, додека пак според официјални претставници, загинале 30-тина лица.
XS
SM
MD
LG