Достапни линкови

Еден преживеан, 32-ца загинати во авионската несреќа во Конго


Обединетите Нации соопштија дека има еден преживеан во авионската несреќа во Конго, а 32 лица загинале, меѓу кои и мировници и персонал на Обединетите Нации. Вчерашната несреќа во Киншаса се смета за една од најтрагичните при транспорт на персонал на Обединетите Нации. Според очевидци, авионот се распарчил при обидот да слета во Киншаса.
XS
SM
MD
LG