Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Кабул против палењето на Куранот


Во Кабул, петти ден по ред продолжуваат демонстрациите против уништувањето на копија од Куранот во една мала црква во американската држава Флорида. Стотици студенти се собрале на универзитетот во Кабул со барање да му се суди на оној што го запали Куранот.
XS
SM
MD
LG