Достапни линкови

Преговори ЕУ - Украина во Брисел


Претставници на Европската Унија и на Украина ќе разговараат денеска во Брисел за Договорот за асоцијација. Двете страни работат на склучување на овој договор од Септември 2008-ма година. Унијата бара демократски и економски реформи во замена за поголем пристап на европските пазари.
XS
SM
MD
LG