Достапни линкови

Москва бара подобри економски односи со Вашингтон


Рускиот заменик премиер Сергеј Иванов изјави дека наредниот чекор во ресетирањето на американско – руските односи е подобрувањето на трговската размена и инвестициите меѓу двете земји. Во говорот во Советот за надворешни работи во Њујорк, Иванов нагласи дека безбедносните прашања се многу важни во односите меѓу двете земји, но оти вкупните релации зависат и од цврстите економски врски.
XS
SM
MD
LG