Достапни линкови

САД бараат трансфер на власта во Јемен


Повредени демонстранти во Јемен
САД предупредија дека Ал Каеда може да го искористи вакуумот во Јемен и сметаат дека е време да почне трансферот на власта од претседателот Али Абдула Салех. Портпаролот на Стејт департментот Марк Тонер соопшти дека САД разговара со власта и со опозицијата за доаѓање до мирно решение.
Во протестите и немирите во Јемен изминативе неколку недели се убиени повеќе од 50 луѓе.
XS
SM
MD
LG