Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно со повремен дожд


Времето ќе биде умерено до значително облачно со повремен локален дожд. Попладне ќе започне да дува умерен, а во вечерните часови и засилен северен ветер. Утринската температура се движи од еден до девет степени, а дневната ќе се движи од 12 до 20 степени. Во Скопје, слично време со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG