Достапни линкови

Десетмина загинаа во пад на авион во Конго


последната авионска несреќа во Конго се случи во 2007 година
Најмалку десетмина претставници на Обединетите нации загинаа во уривање на авион во Конго денеска. За сега не се познати причините за падот на леталото. Очевидци велат дека авионот се распаднал кога слетал на пистата при врнежливо време. Мисијата на Обединетите нации во Конго, во која се вклучени 19,000 мировници, има за цел заштита на човековите права во земјата која беше погодена од конфликт.
XS
SM
MD
LG