Достапни линкови

Барак Обама ќе се кандидира за втор претседателски мандат во 2012


Американскиот претседател Барак Обама денеска ја најави својата кандидатура за втор мандат како претседател на Соединетите американски држави. Обама ја започна кампањата за реизбор во 2012 година на наговата интернет страница. Во електронски допис до неговите подржувачи, актуелниот американски претседател апелира тие повторно да се мобилизираат со цел да ја заштитат промената кон која придонел во неговиот прв мандат. Неделава Обама до Државната изборна комисија би требало да ја достави комплетната документација за неговото повторно кандидирање.
XS
SM
MD
LG