Достапни линкови

Пронајдени делови на францускиот авион што се урна во 2009 година


Француски истражувачи синоќа објавија дека откриле некои делови од авионот на Ерфранс што се урна во Атлантикот пред две години. На авионот на летот од Париз до Рио де Жениеро имаше 228 луѓе. Истражувачите се надеваат дека наскоро ќе можат да ги пронајдат и црните кутии кои ќе ги откријат причините за оваа најголема несреќа во француската авионска историја.
XS
SM
MD
LG