Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан, неколкумина загинати


Пакистанската полиција соопшти дека во бомбашки напад во близина на една автобуска станица во северозападниот дел на земјата загинале најмалку шест луѓе. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG