Достапни линкови

Немирите во Кандахар продолжуваат


Протести во Кандахар, Авганистан
Најмалку двајца полицајци загинале а над 20 луѓе се ранети при немири на протестите во авганистанскиот град Кандахар. Демонстрантите веќе втор ден протестираат поради палењето на Куранот во мала црква во Флорида,САД. Авганистанските власти соопштија дека се одржани слични протести и во градот Џалалабад. ВО изминативе два дена во протестите загинале над 20 луѓе од кои седумина се странски работници во канцеларијата на Обединетите Нации во Авганистан.
XS
SM
MD
LG