Достапни линкови

Назарбаев ќе биде уште 5 години претседател на Казахстан


Предизборна кампања во Казахстан
Се очекува актуелниот казахстански претседател Нурсултан Назарбаев да извојува голема победа на вонредните претседателски избори. Владините анкети за излезност на изборите покажуваат дека Назарбаев ќе добие уште еден мандат со освоени 90 проценти од гласовите. Претходно опозицијата повикуваше на бојкот на изборите.
XS
SM
MD
LG