Достапни линкови

Полицијата отвори огран врз демонстрантите во Јемен


Антивладини протести во Јемен
Најмалку еден човек загина а голем број на луѓе се ранети при судирите меѓу полицијата и демонстрантите во Јемен. Жителите на градот Таиз изјавиле дека полицијата отворила оган за да ги разбие протестит, јавуваат новинските агенции. Демонстранти барат претседателот на Јемен Али Абдула Салех да поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG