Достапни линкови

Земјотрес во Индонезија


Земјотрес со јачина од 7,1 степен по Рихтеровата скала го погоди индонезескиот остров Јава. Властите го накратко го вклучија алармот за предупредување од цунами, поради што голем број жители почнале да бегаат кон повисоките делови. Се уште нема информации за повредени и предизвикана материјална штета.
XS
SM
MD
LG