Достапни линкови

Временска прогноза - сончево


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Долж Повардарието ќе дува слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 1 до 7 степени, а дневната од 14 до 22 степени.Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 5 степени, а дневна до 19 степени.
XS
SM
MD
LG