Достапни линкови

Четворица загинати во ракетен напад во Курдистан


Четворица припадници на иранската гранична полиција биле убиени во напад во западната провинција Курдистан. Командирот на полицијата Езатолах Рашидан потврди дека четворицата загинале во гранатен напад а уште четворица полицајци се повредени. За сега никој ја нема превземено одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG