Достапни линкови

Најмалку деветмина загинати во протестите во Авганистан


Бројот на загинати во протестите Кандахар, Авганистан се искачи на најмалку девет лица додека десетици се повредени. Немирите избија по наводно палење на куранот во Соединетите американски држави. Насилните демонстрации со фатални последици се случуваат еден ден по упадот во канцеларија на Обединетите нации во Авганистан, инцидент во кој загинаа четворица авганистанци и осуммина странци.
XS
SM
MD
LG