Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад врз база на НАТО во Кабул


Убиен милитант, кој денеска ја нападна базата на НАТО во Кабул
Бомбаши самоубијци, облечени во бурки, извршиле напад врз базата Феникс на НАТО во предградие на Кабул, при што полесно се повредени три војника.
Според полицијата во Кабул, имало тројца напаѓачи, од кои двајца се разнесле со бомбите пред вратата на базата, додека третиот бил убиен од чуварот.
Според НАТО, пак имало само двајца напаѓачи, од кои еден бил можен бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG