Достапни линкови

Избори во Молдавија на 5 јуни


Кишињев
Парламентот на Молдавија денеска изгласа локалните избори во таа земја да се одржат на 5 јуни. Опозиционите комунисти беа против овој датум со образложение дека немаат доволно време за подготовки. Јунските избори ќе бидат прв тест на проевропската коалиција која дојде на власт во ноември минатата година.
XS
SM
MD
LG