Достапни линкови

Најмалку 7 работници на ОН убиени во Авганистан


Авганистанските власти денеска соопштија дека најмалку седуммина работници на Обединетите нации биле убиени во напад врз нивното седиште во авганистанскиот град Мазар и Шариф. Тие биле убиени од демонстрантите кои влегле во зградата откако добиле известување дека американски свештеник запалил копија на Коранот.
XS
SM
MD
LG