Достапни линкови

Протести во сиријскиот град ДараИлјадници сиријци маршираат денеска во градот Дара, кој стана епиценатр на анти-владиниото движење. Опозиционите активисти повикаа на масовни демонстрации во чест на 70-те загинати за време на дво-неделните протести во Сирија. Според очевидци, на улиците во Дара имало околу 5 илјади луѓе, а биле распоредени и безбедносни сили, но досега не интервенирале.
XS
SM
MD
LG